Download
Про навчання населення правилам безпеки життєдіяльності
Про навчання населення правилам.pdf
Adobe Acrobat Document 514.7 KB
Download
Інформаційні матеріали про деякі питання організації виховного процесу у 2021-2022 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок , національно-патріотичного виховання, профілактики булінгу (цькування), кримінальних правопорушень, вживання наркотичних та психотропних речовин, запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми тощо.
1_9-362.pdf
Adobe Acrobat Document 718.9 KB
Download
До Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Лист АТО (1).pdf
Adobe Acrobat Document 497.9 KB
Download
Про правила безпеки життедiяльностi пiд час збирання врожаю
2487.pdf
Adobe Acrobat Document 5.5 MB

                                                                                                      Відділ зв’язків із ЗМІ

                                                                                                      та роботи з громадськістю

                                                                                                       ГУ ДСНС України

                                                                                                       у Запорізькій області

 

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

 

Правила безпеки життєдіяльності серед дітей

 

Відпочинок улітку завжди йде на користь, якщо, звичайно, постійно дбати про власну безпеку і безпеку рідних. З початком літнього сезону особливо гостро постає питання безпеки життєдіяльності дітей. Адже у нинішній час діти дуже часто потрапляють у небезпечні, скрутні ситуації, вихід з яких не можуть знайти вірно. Небезпека особливим чином впливає на свідомість дітей, тому саме малеча, при виникненні біди, найбільш гостро відчуває страх, піддається паніці та втрачає контроль над собою. Дбати про безпеку дітей, прищеплювати навички здорового способу життя, навчати правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях – сьогодні це актуальне завдання для всіх дорослих.

З початку року в Запорізькій області виникло 2892 надзвичайних подій, на яких загинуло 78 осіб, травмовано 65 осіб, з них 1 дитина. Натомість, вдалось врятувати 171 особу, з них 1 дитина.

      Так, 28 січня о 10:20 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу на території приватного домоволодіння на вул. Набережній Гуляйпільського району. Пожежа виникла в одній з кімнат будинку на загальній площі 20 кв.м. На момент виникнення загоряння в іншій кімнаті домоволодіння перебували 2 дитини - хлопчики 1 та 5 років. Матір була на вулиці. Побачивши пожежу, жінка почала благати про допомогу пересічних громадян. Сусіди, які відгукнулися на заклики, увійшли в оселю та разом з матір’ю через вікно дістали дітей на свіже повітря.

       Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що в більшості їх можна було б запобігти. І профілактична робота буде ефективною, коли в цьому будуть брати участь батьки та громадськість.

З метою запобігання травмуванню та загибелі дітей внаслідок порушення елементарних правил безпеки життєдіяльності, виховання у дітей культури безпечної поведінки надсилаємо Вам експрес-інформацію та просимо сприяти проведенню інформаційно-роз’яснювальної роботи серед фахівців Вашого відомства. Дуже важливо працювати зараз з нашими дітьми, щоб в майбутньому зберегти їхнє здоров’я та життя! Давайте разом дбати про безпеку! Щиро запрошуємо до співпраці, яка є необхідною для підвищення рівня обізнаності людей щодо правил безпеки життєдіяльності. Лише разом ми зробимо життя безпечним!

 

Правила поведінки при пожежі

Треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – пожежі.

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

• невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху);

• не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню по-жежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;

• при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини.

• Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору;

• при пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика;

• по можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот;

• під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання.

• Ознаки отруєння чадним газом:

• запаморочення;

• блювота;

• головний біль;

• червоний колір обличчя;

• непритомність.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

• постраждалого необхідно винести на свіже повітря;

• негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

 

Заходи безпеки при купанні

 Відпочинок біля води приємний та корисний. На жаль, не всі діти вміють плавати та дотримуються правил поведінки на воді. Діти повинні чітко усвідомити, що робити і як надати першу допомогу при виникненні надзвичайної ситуації.

Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин. 

Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. При різкому охолодженні у воді настає рефлекторне скорочення м'язів, що спричиняє припинення дихання. 

Купатись можна лише на спеціально обладнаному пляжі. 

У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.  

У водоймах з великою кількістю водоростей потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не робити різких рухів, щоб не заплутатись. 

Дуже обережно плавайте на надувних матрацах і надувних іграшках. Вітром їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість. 

 Чого не слід робити:

- купатися без нагляду дорослих та запливати за огороджувальні буї;

- залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші пред-мети та стрибати у воду з них, або де невідомі глибина та стан дна;

- організовувати у воді ігри, пов'язані із пірнанням та захватом тих, хто купається та подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;

 

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина 

Негайно оцініть обстановку та подивіться, чи немає поруч рятувального засобу.  Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути. 

Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів та ін.). Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і постраждалий може контролювати себе, він повинен триматися за плечі свого рятівника. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій – поводитися з ним треба жорстко, не даючи йому впасти у стан паніки.

 

Елементарна техніка рятування

Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього й одним із прийомів захоплення транспортувати до берега. 

У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільняйтеся і негайно пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не припиняйте спроб знайти його там.

Коли потерпілого витягнули на берег, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається залежно від його стану.

Правила поведінки при виявленні ВНП

 

- якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще перестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.

- ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небезпечно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхідно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися снаряди.

- одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.

- в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небезпечну знахідку.

- не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не прибули фахівці;

- категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебезпечні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

 

Для того, щоб вогонь завжди залишався другом і ніколи не став вашим ворогом, треба пам’ятати й про величезну небезпеку, яку несе в собі вогняна стихія. Особливу увагу цьому питанню повинні приділяти батьки під час виховання дітей.

Нещастя стається саме тоді, коли діти залишаються напризволяще, а небезпека чатує на кожному кроці: вдома – коли працюють електропобутові прилади та є вільний доступ до сірників та запальничок, вибухонебезпечних предметів, хімічних речовин; на вулиці - в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку: у лісі, горах, біля водоймищ. Діти стають заручниками обставин, а їх легковажне ставлення до вогню, води, незнання елементарних правил безпеки нерідко стають першопричинами сумних та трагічних наслідків.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області дуже занепокоєне станом загибелі дітей. Отже, звертаємось до батьків: Не допускайте трагедії в Вашій родині! Розповідайте своїм дітям про небезпеку гри з вогнем, навчайте їх правил безпеки життєдіяльності. Особливо у літній період пильнуйте за дитиною біля водних об’єктів. Не залишайте дітей без нагляду, дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Навчайте дітей навичкам культури поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, водою, газо - та електроприладами, різного виду небезпечними речовинами та предметами.

 

Шановні батьки!

Пам’ятайте: безпека наших дітей залежить тільки від нас самих!

Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо вирішити основну проблему людства, збережемо найцінніший скарб – дитяче життя!

ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ «101»!


Download
Енергозбереження.pdf
Adobe Acrobat Document 348.6 KB

Download
Правила дорожнього руху
Гра-вікторина «Знай правила дорожнього р
Adobe Acrobat Document 214.2 KB

Download
ПАМ’ЯТКА.pdf
Adobe Acrobat Document 393.4 KB

Download
Безпека життєдіяльності
ОБЖД.pdf
Adobe Acrobat Document 258.1 KB

Download
Правила безпеки життєдіяльності
Безпека життєдіяльності .pdf
Adobe Acrobat Document 279.2 KB

Download
ЗАСАДИ РОЗВИТКУ, НАВЧАННЯ ТА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ В ОБ’ЄДНАННІ ГУРТКІВ РАННЬОГО РОЗВИТКУ ДИТИНИ «МАЛЯТКО»
Засади_розвитку__навчання_та_виховання_д
Adobe Acrobat Document 508.8 KB