Алгоритм дiй в разi оголошення повiтряноi тривоги пiд час заняття
У межах автономії рекомендовано закладам освіти:
- самостійно визначити день завершення освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році;
- забезпечити виконання освітніх та навчальних програм, навчального плану через ущільнення навчального матеріалу, організацію самостійної навчальної діяльності учнів, додаткові консультацій із використанням технологій дистанційного навчання.
Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах позашкільної освіти у 2021/2022 навчальному році
https://nenc.gov.ua/wp-content/uploads/2020/11/1_9-414-2021d.pdf
З міркувань безпеки більшість культурно-масових заходів було скасовано, але з’явилася нова можливість відвідування виставок, музеїв, театрів у режимі онлайн. Цікавими, корисними та розвиваючими можуть стати для вихованців віртуальні екскурсії музеями України та світу:
Музей Гетьманства (м .Київ); Віртуальна екскурсія Коломийським музеєм народного мистецтва Гуцульщини та Покуття; Віртуальна екскурсія музеєм Трипілля; Віртуальна екскурсія Національним музеєм «Чорнобиль»; Музей Івана Гончара (м. Київ); Львівський історичний музей; Музей історії розвитку Українського козацтва (м. Одеса); Британський музей (м. Лондон) https://www.britishmuseum.org/collection; Галерея Брера (м. Мілан) https://pinacotecabrera.org/en/; Лувр, (м. Париж) https://www.louvre.fr/en/online-tours; Музей Прадо, (м. Мадрид) https://www.museodelprado.es/en/the-collection; Галерея Уфіцці, (м. Флоренція) https://www.uffizi.it/mostre-virtuali.
Як обрати платформу та ресурси для дистанційного навчання?
З переліком платформ для онлайн-навчання, які рекомендує МОН можна ознайомитись у рекомендаціях. При виборі платформи, інструментів та ресурсів для дистанційного навчання необхідно звертати увагу на такі критерії:
наскільки ресурс та онлайн-інструмент допомагає досягнути очікуваних результатів навчання;
універсальність – можливість використовувати ту саму платформу для всіх занять;
зрозумілість інтерфейсу для дітей різного віку;
доступність для дітей з особливими освітніми потребами;
можливість використовувати на пристроях з різними операційними системами;
безпечність – варто мінімізувати платформи, що збирають персональні дані дітей та педагогів.
Де можна переглянути приклади позашкільних занять?
Державні центри позашкільної освіти продовжили свою роботу дистанційно в період карантину. З прикладами занять та майстер-класів державних центрів можна ознайомитись на їхніх сторінках:
Національний центр «Мала академія наук України»
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
Український державний центр позашкільної освіти
Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді
Міністерством розроблені організаційно-методичні рекомендації щодо навчання за допомогою дистанційних технологій в позашкільній освіті (лист МОН від 19.05.2020 №6/643-2020), в яких описані загальні принципи організації дистанційного навчання в закладах позашкільної освіти, розміщено довідкову інформацію про інструменти та платформи, на яких можна навчати дистанційно. Також підготовлено методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в новому навчальному році, значна частина яких присвячена саме дистанційному навчанню в позашкільній освіті (лист від 17.08.2021 №1/9-414).
Необхідна інформація стосовно організації дистанційного навчання у закладах позашкільної освіти та приклади позитивних практик роботи державних закладів позашкільної освіти у цьому напрямі розміщені на офіційному вебсайті МОН за посиланням https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/distancijne-navchannya.
Щодо організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641«Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2(із змінами)» https://goo.su/2sEr
2. Лист Міністерства освіти і науки від 12.10.2020 №1/9-575 «Про вжиття організаційних заходів із протидії розповсюдженню COVID-19» https://goo.su/2seR
3. Лист Міністерства освіти і науки від 19.10.2020 № 1/9-589 «Про вжиття заходів протидії розповсюдженню COVID-19»
4. Лист Міністерства освіти і науки від 02.11.2020 №1/9-605 «Щодо організації дистанційного навчання» https://goo.su/2SEQ
5. Постанова Головного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» https://goo.su/2Seq
6. Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 № 1115 «Деякі питання організації дистанційного навчання» https://goo.su/2SEr
7. Наказ департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 13.10.2020 №271р «Про вжиття заходів із протидії розповсюдженню COVID-19».
8. Лист департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 13.08.2020 № 01.01-21/1841 «Про надання рекомендацій»
9. Лист департаменту освіти і науки Запорізької міської ради від 21.10.2020 № 01.01-21/2476 «Про окремі питання організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання».