25 липня 2022 року для освітян закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти розпочнеться дистанційне навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для освіти» від МОН і Google Україна.

        Програма передбачає 12 ідентичних циклів безкоштовних освітніх курсів і тренінгів, кожен з яких розпочинає роботу щомісяця з липня 2022 до червня 2023 року. Реєстрацію відкрито за посиланням.

        Курс містить 5 модулів (30 годин – 1 кредит ECTS). Кожен модуль складається з відеолекції, практичних завдань і підсумкового тесту.

         Учасники отримуватимуть завдання в захищеному віртуальному просторі Google Класів. До кожної теми буде публікуватися запис лекції, а також проводитиметься додаткова консультація в Google Meet, під час якої кожен учасник отримає можливість задати запитання тренеру та продемонструвати екран для вирішення проблемної ситуації.

      Викладання буде здійснюватися послідовно:

-базовий рівень – для учасників, які прагнуть навчитися працювати з мобільними пристроями;

-середній рівень – для учасників, які прагнуть розібратися з установленим вебпереглядачем Google Chrome;

-поглиблений рівень – для учасників, які прагнуть навчитися працювати з ноутбуками Chromebook.

        Заклади освіти, педагогічні колективи яких успішно завершать навчання за програмою з показником вище 50% від загальної кількості працівників, протягом року отримають спеціальний статус «Заклад освіти – учасник програми Google for Education».

        Із організаційними деталями, програмою та розкладом навчальних сесій можна ознайомитися на спеціально створеному сайті.


      В межах проєкту «Перемагаємо разом» відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Мотиваційні стратегії для дистанційних уроків фізичної культури» від програми «Активні парки» та спортивних федерацій.

      Телеведучий і лідер руху «Джуніор» Олександр Педан поділився з учасниками власним досвідом виступів перед відеокамерою та комунікації з дітьми. Практичні поради допоможуть вчителям комфортно почувати себе під час проведення онлайн-уроків.

      Крім того, фахівці Комітету з фізичного виховання та спорту МОН презентували вчителям чат-бот з актуальною інформацією про фізичне виховання, фізкультурно-оздоровчі та спортивні заходи, новини та цікаві події. Вони також розповіли про умови участі у Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому заході для школярів «Challenge in Active Park», який реалізується в межах програми Президента Володимира Зеленського «Здорова Україна».

     Директор Всеукраїнського центру здоров’я населення «Спорт для всіх» Андрій Ребрина познайомив учасників семінару з особливостями використання онлайн-ресурсів «Активні парки» в освітньому процесі. Методичний супровід семінару забезпечили фахівці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».



26 крутих безплатних онлайн-курсів 

Чимало компаній, освітніх платформ та інституцій вирішили підтримати українців і надати їм безплатний доступ до різноманітних онлайн-курсів. 

Освітні платформи

1. Освітня платформа Coursera, яка налічує понад 5200 курсів і 2200 проєктів від більш ніж 200 провідних університетів і компаній, відкрила безплатний доступ для українців до всіх курсів на платформі. Щоб отримати доступ до занять, залиште свою заявку за цим посиланням.

2. Освітній майданчик «Креативна практика» зробили безплатний доступ до курсів з веб- та графічного дизайну, програмування, ведення стартапів. Також на сайті можна переглянути майстер-класи та лекції. 

3. Навчальна платформа Way Up відкрила безплатний доступ до курсів для дизайнерів та ІТ-розробників.

4. Соціогуманітарний факультет Projector Humanitarium онлайн-інституту Projector Institute надав доступ до 12 відеокурсів про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу, рекламу. Безплатно переглянути лекції можна «до перемоги України та ще місяць після». Щоб отримати доступ, натискайте «придбати відеокурс», реєструйтеся, вказуйте в рядку «подарунковий код» — 0688-5072.

5. Ресурс Prometheus надав українцям безплатний доступ до онлайн-курсів на різні теми: від інформаційної гігієни до керування фінансами.

6. Інтерактивна платформа «Кампстер» пропонує безплатний доступ до 22 курсів з програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, копірайтингу та інших дисциплін.

7. Онлайн-школа IT-компанії Boosta — Boosta Academy — пропонує безплатно опанувати одну з digital-професій: SEO & Linkbuilding, SMM і таргетинг, Customer Care: Support&Sales або фриланс на платформі Fiverr. Щоб отримати доступ до будь-якого з цих курсів, заповніть цю Google-форму.

Іноземні мови

8. Платформа для вивчення іноземних мов Busuu надає безплатний доступ до преміумпідписки для вивчення усіх 12 доступних на сервісі мов.

9. На онлайн-ресурсі LingQ українці можуть безплатно вивчати 24 мови. Щоб отримати доступ до преміумакаунту, потрібно написати в службу підтримки.

10. Застосунок Drops дає змогу безплатно оформити преміумпідписку на рік для вивчення понад 40 мов.

11. Компанія Ling App зробила свій застосунок безплатним для українців.

12. Застосунок uTalk з вивчення найуживаніших слів будь-якої зі 149 мов зробив відкритий доступ для українців.

13. Платформа Mondly надала безплатний доступ до своїх курсів для всіх українців, які переїхали в європейські країни. Важливо: під час реєстрації вказуйте українську як рідну мову, щоб отримати преміумдоступ.

14. Німецька радіостанція та телеканал Deutsche Welle пропонують безплатні уроки німецької в онлайн-форматі для різних рівнів володіння мовою. 

Курси та вебінари

Таргетована реклама

15. У своєму курсі з 27 занять дипломована маркетологиня Наталія Пронькіна з нуля вчить, як запускати ефективну таргетовану рекламу та залучати клієнтів до бізнесу. 

Перша допомога

16. Волонтери TacticMedAid створили центр навчання домедичної допомоги, щоб у всіх була можливість врятувати своє або чиєсь життя під час війни. Відеолекції доступні на YouTube.

Журналістика

17. На платформі Prometheus безплатно доступний курс «Інформаційні війни». Курс допоможе зрозуміти, що таке інформаційна війна, вивчити специфіку феномену інформаційних війн, дізнатися про особливості війн, які ведуться з використанням «інформаційної зброї».

18. Курс «Верифікація в Інтернеті» від ВУМ online дасть змогу зрозуміти, як розпізнавати фейки за допомогою онлайн-інструментів.

Менеджмент

19. Онлайн-школа RedCamp надала безплатний доступ до курсу «Основи проєктного менеджменту», за допомогою якого можна опанувати професію проєктного менеджера з нуля. На відеозаняттях експерти розповідають про бізнес-моделі IT-проєктів, роботу в команді та основи менеджменту. 

Мода

20. Школа Pushka відкрила доступ до курсів «Clo3D: Базовий курс», «Конструювання: Повне Занурення» та «Дизайн-Конструювання Одягу». Щоб отримати доступ до курсів, напишіть кодове слово «Паляниця» в особисті повідомлення на Instagram-сторінці школи.

Бізнес 

21. Лекція про роботу в LinkedIn — соціальній мережі для ділового спілкування, у якій також можна знайти вакансії на роботу. Відеолекцію про те, як створити й наповнити сторінку в LinkedIn, створили засновники Telegram-каналу для пошуку роботи goodjob.

Диджитал і технології

22. Blue Array Academy надало безплатний доступ до курсу Technical SEO Certification (англійською мовою). Спікери курсу — спеціалісти з технічної SEO-оптимізації. 

23. Компанія CyberBionic Systematics проводить безплатний курс з вивчення мови програмування C#. Курс триватиме у форматі онлайн-вебінарів з 21 березня по 22 квітня 2022 року. 

24. Школа вебаналітики Андрія Осипова надала доступ до курсу «Аналіз даних у Google Analytics». Під час занять навчають готувати, аналізувати та сегментувати дані, створювати кастомні звіти.

25. Компанія CyberBionic Systematics надає безплатний доступ до курсу з вивчення HTML5 та CSS3. Курс відбуватиметься у форматі онлайн-вебінарів з 22 березня по 26 квітня 2022 року. 

26. Освітній проєкт ITVDN надав безплатний доступ до курсу з програмування. Також на платформі можна знайти безплатні вебінари на ІТ-теми. 



 

ВСЕОСВІТА

Спільнота активних освітян

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Освітній проект "НА УРОК"

 



Download
Положення про портфоліо - копия.pdf
Adobe Acrobat Document 232.5 KB